Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Reguli RPG

In jos 
AutorMesaj
Maeve Morrigan
Fiu/Fiica de morar
Fiu/Fiica de morar
Maeve Morrigan


Mesaje : 76
Data de înscriere : 20/09/2009
Varsta : 28
Localizare : in dulapul cu cioco

Foaie de personaj
Rang social: Fiica de morar
Galbeni: 0 galbeni

Reguli RPG Empty
MesajSubiect: Reguli RPG   Reguli RPG Icon_minitimeVin Oct 09, 2009 4:29 am

RPG=Role-Playing Game=Joc de roluri

Presupun ca majoritatea dintre voi stiu ce inseamna un joc de roluri. Daca nu, ei bine...
La RPG, fiecare membru al forumului isi va crea un personaj, pe baza rezultatelor de la testul de sortare. Cel mai indicat ar fi, ca inainte sa postati in zona special facuta pentru jocul de roluri, sa creati un istoric al personajului la "Prezentare personaj".
Dupa aceasta, veti putea posta la subiectele deschise de ceilalti membrii[sau chiar de voi], insa cu conditia sa nu faceti SPAM, sau sa scrieti mai putin de 3 randuri.

Asa...Acum ca am lamurit pe toata lumea[sper. In caz ca mai aveti nelamuriri, nu ezitati sa ma intrebati:D] trecem la reguli:

Spre deosebire de multe alte forumuri RPG, noi putem scrie si in locul altor personaje. Deoarece inca suntem putini, si nu sta x pana cand y va intra pe forum si va avea de gand sa posteze.=))

Puteti folosi si ghilimele si linie de dialog intr-o discutie.
Exemplu:

1)Ghilimele
Citat :
Gabrielle stia ca mai era putin pana cand avea sa se insereze. Asa ca grabi pasul.
"Hei, asteapta-ma! Gabrielle!"tipa cineva de dupa copaci.
Fata se intoarse, uimita la culme.
"Meredith!"


sau...
2)Linie de dialog.
Citat :
-Everyn, ai de gand sa te aranjezi toata ziua?!? Regele ne asteapta de mult timp.
Everyn isi isi mai aranja odata parul negru. Se uita in oglinda, dupa care rosti:
-Imediat, mama. Imediat.

Cum am mentionat mai sus, un post RPG trebuie sa contina minim 3 randuri.

Si, nu in ultimul rand, daca vreti sa mai scrieti ceva in plus, fata de postul propriu-zis, scrieti la inceputul sau la sfarsitul postului OOC.
OOC=Out Of Character.
Astfel, nu va fi considerat mesaj de tip SPAM.
Sus In jos
https://middle-ages.catsboard.com
 
Reguli RPG
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reguli functionare marketing
» Reguli generale privind functionarea forumului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sediul general :: Biroul Administratorilor-
Mergi direct la: