Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In biblioteca

In jos 
AutorMesaj
Annette Vietnez
Sfetnica/ul regelui
Sfetnica/ul regelui
Annette Vietnez


Mesaje : 27
Data de înscriere : 04/10/2009
Localizare : intr'o camera cu multe carti

Foaie de personaj
Rang social: Sfetnica
Galbeni: 0 galbeni

In biblioteca Empty
MesajSubiect: In biblioteca   In biblioteca Icon_minitimeLun Oct 12, 2009 5:38 am

Era o zi de iarna. Annette se hotari sa nu isi piarda acea zi inghetand pe afara ci sa caute caute mai amanuntit datele despre satul lor, pentru a intelege mai clar cateva detalii. Caci a aflat de la regina ca au sosit niste carti noi valoroase despre satul lor, pe care si Annette le-ar putea citi.
Putea fata refuza? Normal ca nu putea, cartile erau pasiunea ei.
Deschise usa din lemn si se ivi o camera foarte frumoasa, cu tavan frumos decorat si chiar cu cateva floricele pentru a inveseli atmosfera caci regina nu considera ca o biblioteca ar trebui sa arate mohorat.Se aflau si cateva mese si niste scaune cu perne foarte moi, sau chiar cateva pernute mici in jurul unor masute joase. Intr-un colt focul dintr-un semineu ardea, dand o senzatie de caldura si de bine primit. In fata, se afla o masuta joasa, pe care erau cateva cesti si un ceainic cu ceai cald de tei.
Dupa ce isi turna ceai intr-o cescuta, Annette se mai uita un pic in jur. Chiar ii placea la nebunie stilul reginei.Totul dadea o senzatie de istorie. Ei ii placea acea senzatie.
"Bine, sa ma apuc sa caut cartile, altfel ma apuca zorile" pufni putin Annette."Oare unde a pus Majestatea Sa cartile? Ah, cred ca am gasit una!N-am mai vazut-o pana acum! Hmmm...oare ce legatura are cu satul? " 1001 de taine" ?Ce misterios!Imi place!" zise in soapta Annette.
Deodata ciuli urechile. Auzise un zgomot. De pasi parca.
-Hei e cineva? intreba fata.
Incepu sa caute fara zgomot, sursa din care provenea zgomotul.
"O fi vantul? Nu cred..." zise din nou cand auzi iarasi pasi.
-Cine e acolo?
Sus In jos
 
In biblioteca
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Castelul :: Biblioteca regala-
Mergi direct la: